רשת חנויות חכמה
בהתאמה אישית לחיות מחמד

חזרה
וטרינר או מקצוען אחר? העלה כתבה משלך

מה אתם באמת יודעים על פרעושים?

מאת: דוקטור ערן גרין עודכן ב: 05.05.11

חושבים שאתם יודעים הכל לגבי פרעושים ולגבי השפעתם על חיית המחמד שלכם? הרשו לנו לנפץ מספר מיתוסים בנושא.

מיתוס: "מעולם לא ראיתי פרעוש על חיית המחמד שלי והיא אינה זקוקה לטיפול מניעתי". ובמציאות... אתם כנראה ב"הכחשת פרעושים". רק מפני שאינכם רואים פרעושים, אין המשמעות שהם לא שם. וטרינר יכול להצביע על סימנים למעקב אחר המצאות פרעושים או הפרשותיהם. גם באם חיית המחמד שלכם נקייה מפרעושים, רצוי להדביר כנגדם, בכדי למנוע הדבקה על ידם.

מיתוס: "מעט פרעושים אינם בעיה". ובמציאות... שמעת את הביטוי "מתרבים כמו ארנבים"? ובכן, ארנבים הם כלום לעומת פרעושים! מספר קטן עלול להפוך למספר עצום במהירות. בנוסף, באם חיית המחמד שלכם רגישה לאנטיגן של הפרעוש, גם נשיכה אחת או שתיים גורמת לאי נוחות רבה. לחיית המחמד שלך מגיע להיות נקייה מפרעושים!

מיתוס: "חיות מחמד זקוקות להדברת פרעושים רק בעונות הקיץ והאביב". ובמציאות... האקלים בארץ, המאופיין בחום ולחות, תורם לשגשוג הפרעושים לאורך כל השנה. כמו כן, הפרעושים שורדים בתוך הבית בכל מקום- בין המרצפות, על גבי השטיחים, המיטות והמצעים, ובמקומות רבים נוספים. הדברת פרעושים כל השנה היא הגישה המומלצת ביותר עבור חיית המחמד שלך.

מיתוס: "חומרי הדברה למניעת פרעושים מגינים רק מפני פרעושים". ובמציאות... חומרי ההדברה למניעת פרעושים משולבים לרוב עם חומרי הדברה לטפילים אחרים, חלקם עלולים לעבור גם לבני אדם (דוגמת תולעי מעיים או קרציות). לכן, הגנה מפני פרעושים טובה לכל בני המשפחה.

מיתוס: "ניתן לקנות מוצרים טובים להדברת פרעושים בחנויות לחיות מחמד" ובמציאות... יש לבחון היטב כל מוצר שנקנה! חלק מהמוצרים טובים, ואחרים עלולים להיות רעילים מאוד, בייחוד בשימוש לא נכון. הוטרינר הוא הכתובת להתאמת המוצר הטוב ביותר לחיית המחמד שלך ולסגנון חייה (האם אוהבת לשחות? רודפת אחרי חתולים? לא יוצאת הרבה מהבית?), ולהדרכתך לגבי השימוש.

מיתוס: "חיית המחמד שלי נמצאת רק בחצר ולכן לא תדבק בפרעושים" ובמציאות... לחצר נכנסות באופן קבוע חיות בר (דוגמת קיפודים) וחתולי רחוב, ולעיתים גם חיות מחמד אחרות מהשכונה. בעלי חיים אלו עלולים לשאת פרעושים ולהדביק את חיית המחמד שלכם ואת שאר החיות הנמצאות בחצר.

מיתוס: "אני צריך לטפל רק בחיה הנגועה ולא בבעלי החיים האחרים בביתי". ובמציאות... יש לבצע טיפול מניעתי לפרעושים בכל חיות המחמד בביתכם- במיוחד בחתולים (הפונדקאים המועדפים על פרעושים), ואפילו בשרקנים. לחיות מחמד שונות רגישות שונה לפרעושים, ולכן סימני גירוי על חיה אחת אינם "פוטרים" את חיות המחמד האחרות מנשיאת פרעושים- אלא רק מצביעים על רגישות נמוכה לנשיכותיהם. במידה ורק חיית מחמד אחת מטופלת, סיכוי גבוה שתדבק במהרה מאחת החיות האחרות.

מיתוס: "אני לא יכול להרשות לעצמי לתת טיפול למניעת פרעושים בכל חודש". ובמציאות... האם אתם יכולים להרשות לעצמכם החלפת שמן במכונית בכדי לשמור על תקינותה ולמנוע תיקונים יקרים? גם הגישה עבור חיית המחמד צריכה להיות בהעדפה לרפואה מונעת. בהשוואה לעלות וללחץ הכרוכים במחלות הנובעות מפרעושים, וכן תשלום למדביר מקצועי בביתכם, טיפול מניעתי חודשי הינו האלטרנטיבה הנוחה והזולה.

מיתוס: "שמתי חומר הדברה על חיית המחמד שלי, הפרעושים הודברו, ובכך נגמרה מלאכתי". ובמציאות... אחת השגיאות הגדולות ביותר הינה לבצע הדברה אחת בלבד בכל פעם שמתגלים פרעושים, שכן חשיפת חיית המחמד לפרעושים לסירוגין הופכת אותה רגישה ביותר לנשיכותיהם ומגבירה את הסיכוי לאלרגיה, הגורמת לדלקות עור מגרדות, פצעים, אובדן פרווה וסבל לחיית המחמד. אל תתנו לחיית המחמד להדבק בפרעושים כלל- ובכך תורידו באופן משמעותי את הסיכון לאלרגיה.

מיתוס: "חומרי הדברה למניעת פרעושים הינם רעילים". ובמציאות... שלא כמו חומרים "טבעיים", חומרי הדברה במרשם או בקנייה במרפאה נבדקו כולם בהרחבה ואושרו ע"י ה- FDA בארה"ב.

הוסף תגובה

נושא:
תוכן:
לכתבה זו יש 0 תגובות

פט ביי - PetBuy

מוצרים לבעלי חיים וציוד לבעלי חיים באתר של PetBuy. מחירי הפרוטקציה המיוחדים שלנו יחשפו בפניך לאחר הרשמה בלבד! פטביי הנו אתר מזון ומוצרים לבעלי חיים. עבור בעלי חיים ואוהבי בעלי חיים ,PetBuy מפגיש בין חיות לבין אוהבי חיות וגם בין וטרינרים, דוג ווקרים, ספרי כלבים וכל בעל מקצוע שדרוש לבעל החיים שלך אצלנו תמצאו מזון לכלבים, מזון לחתולים ובעצם מזון לכל סוגי החיות. PetBuy הוא לא עוד אתר לחיות מחמד, אלא פורטל לבעלי חיים המכיל גם רשת חברתית לאוהבי בעלי חיים ובעצם רשת חברתית לחיות עצמן. ברשת החברתית לבעלי חיים של PetBuy (PetBuyBOOK) תוכלו למצוא לחיית המחמד שלכם שידוך וגם שידוך לעצמכם של אוהב/ת חיות. כמו כן תוכלו למצוא ב פט ביי וטרינר, מאלף, ספר כלבים, פנסיון וכל בעל מקצוע אחר שהצטרף ל PetBuyBOOK. הצטרפו ל PetBuyBOOK ההרשמה והשימוש ברשת החברתית של אוהבי החיות: חינם! בנוסף אנו גאים להציג את מרכז האימוצים הארצי, בו תוכלו לאמץ לעצמכם כלב או חתול מאחת מעמותות האימוץ בארץ. מרכז האימוצים הוא אתר למי שמחפש לאמץ לעצמו חיית מחמד בצורה נוחה ומהירה. פט ביי היא רשת חיות חכמה בהתאמה אישית לחיות מחמד. המוטו שלנו: לכל חיית מחמד מגיע יחס מיוחד.יחס מיוחד זה למשל לפתח רשת חברתית בשביל החיה שלך, להכיר אותה בשם ובצרכים המיוחדים שלה ולהסב לה ולך אושר.

רויאל קנין | חתולים | אוכל לכלבים | יוקנובה | אוכל לחתולים | מזון כלבים | בונזו | חול לחתולים | אוכל לכלב | פרו פלאן | מיטה לכלב | proplan | נוטרם | פרופלן

 בעלי חיים | חנות חיות תל אביב | חיות מחמד | מזון לחיות מחמד | לחשבון גוגל+ שלנו קישורים לאתרים של חברים: הובלות | דוג ווקר | טיפול בעזרת בעלי חיים